کاربر گرامی بدلیل نوسانات ارزی لطفا قبل از ثبت هرگونه سفارش با شماره های پشتیبانی فروش تماس بگیرید و از بروز بودن قیمت های محصولات اطمینان حاصل نمایید.

آتیه نوین
دسته بندی ها
جستجو

نحوه تشخیص کاغذ دیواری قابل شستشو

اشنایی با نحوه تشخیص کاغذ دیواری قابل شستشو به ما کمک می کند تا نه تنها کاغذ قابل شستشو را از نوع غیر قابل شستشو تشخیص دهیم بلکه بین کاغذهای قابل شستشو هم قادر به تشخیص درجه کیفیت باشیم. باید بدانید که در ایران دیوارپوش‌ها به 2 دسته تقسیم می شوند. این 2 دسته شامل کاغذ دیواری قابل شستشو و کاغذ دیواری غیر قابل شستشو باشد.

توجه داشته باشید اگرچه با پیشرفت تکنولوژی شاهد توسعه درصنعت کاغذ دیواری هم هستیم ولی منظور از کاغذ دیواری قابل شستشو بدان معنا نیست که مستقیما و به دفعات زیاد آب را به کاغذ دیواری بزنید و یا ان را در تماس با مواد شوینده قوی قرار دهید.

در حقیقت تمیز کردن کاغذ دیواری قابل شستشو اصول و قواعدی دارد که باید بعد از خرید کاغذ دیواری قابل شستشو با رعایت انها هم به زیبایی خانه کمک نمود و هم طول عمر کاغذ دیواری قابل شستشو را بیشتر نمود.پس توجه داشته باشید هر کاغذ دیواری قابل شستشویی ضد اب نیست و کاغذ دیواری قابل شستشو با کاغذ دیواری ضد آب فرق دارد.

کاغذ دیواری قابل شستشو چیست؟

کاغذ دیواری قابل شستشو چیست؟

جنس کاغذ دیواری قابل شستشو

موقع خرید کاغذ دیواری قابل شستشو  باید توجه نمود که وجود موادی چون وینیل، پی وی سی یا فایبرگلاس در ساختار کاغذ دیواری قابل شستشو سبب می شود که این کاغذ دیواری به اب مقاومت پیدا کند و قابل شستشو باشد.پس جنس کاغذ دیواری قابل شستشو از مواد یاد شده است.

 همچنین روی این نوع از کاغذ دیواری‌های قابل شستشو را لایه ای کم ضخامت از جنس پلاستیکی یا شیشه‌ای پوشانده که منجر به سهولت نظافت کاغذ دیواری قابل شستشو می گردد.

شکل ظاهری کاغذ دیواری قابل شستشو

یک نکته که توجه به ان در هنگام خرید کاغذ دیواری قابل شستشو مهم است این است که روکش فوقانی که روی کاغذ دیواری‌ قابل شستشو استفاده می‌شود، قابل لمس نیست و چون ملموس نیست امکان مشاهده ان وجود ندارد . در برخی مدل های این نوع کاغذ دیواری تزئیناتی مثل انواع نگین، پارچه‌های نقش برجسته و و مخملی و سایر زینت ها استفاده می شود که به این محصول، زیبایی دوچندانی می دهد.

دلیل اهمیت تشخیص کاغذ دیواری قابل شستشو از کاغذ دیواری غیر قابل شستشو

در حقیقت کاغذ دیواری‌ قابل شستشو مانند سایر کالاها سطوح مختلفی کیفیتی دارند. پس هنگام خرید کاغذ دیواری قابل شستشو توجه نمایید که اینکه جنس ترکیبات ان ها چه باشد ، می‌تواند درصد ضد آب بودن انها را تعیین می کند. پس حتما این نکته را باید بدانیم تا بتوانیم اصولی تر انها را نظافت نماییم و دوامشان را تضمین کنیم. درست است خرید کاغذ دیواری قابل شستشو نسبت به سایر دیوارپوش ها یک امتیازی بالا محسوب می شود ولی اگر اصول نگهداری انها را بلد نباشیم با یک اشتباه کوچک خسارت زیادی متحمل می شویم. پس بهتراست اولا درست تشخیص بدهیم که کاغذ دیواری مورد نظر قابل شستشو است و ثانیا قبل از شستشوی ان اول از مراحل شستشو انها اگاه باشیم .

کاغذ دیواری قابل شستشو چه ویژگی هایی دارد؟

هنگام خرید کاغذ دیواری قابل شستشو چه ارزشی را دریافت می کنیم؟ در پاسخ به این سوال بیایید قبل از بیان متدها و روش های تشخیص کاغذ دیواری قابل شستشو از کاغذ دیواری غیر قابل شستشو، ابتدا ببینیم کاغذ دیواری قابل شستشو چه ویژگی هایی دارد:

  1. اول اینکه جدا نمودن ان از سطح دیوار آسان است
  2. اگر اصول نگهداری از انها رعایت شود طول عمر بالا و ماندگاری زیادی دارند
  3. در مناطق سرد قابل استفاده هستند و از روی دیوار با تغییر دمای محیط بلند نمی شوند.
  4. برندهای معروف بازار دست به تولید ان می زنند نه برندهای ناشناس و متفرقه
  5. در رنگ و مدل و طرح تنوع زیادی دارند
  6. نگهداری آسانی دارند البته اگر اصول نگهداری از کاغذ دیواری قابل شستشو رعایت شود.
  7. نسبت به اتش تا حدودی مقاوم است
  8. به زودی پاره نمی شود
  9. بخاطر ویژگی های خوبی که برای کاغذ دیواری قابل شستشو برشمرده شد هزینه به نسبت بالا باید برای انها پرداخت.

نحوه تشخیص کاغذ دیواری قابل شستشو چگونه است؟

نحوه تشخیص کاغذ دیواری قابل شستشو چگونه است؟

اگرچه در نگاه اول برای افراد عادی هنگام تصمیم برای خرید کاغذ دیواری قابل شستشو ممکن است نحوه تشخیص کاغذ دیواری قابل شستشو دشوار باشد ولی کاغذ دیواری های قابل شستشو دارای چند مشخصه هستند که توجه به انها ما را در این تشخیص یاری می رساند :

وزن کاغذ دیواری قابل شستشو

توجه به وزن کاغذ دیواری قابل شستشو یکی از روش های کمک کننده در نحوه تشخیص کاغذ دیواری قابل شستشو است به علت وجود روکش وینیل کاغذ دیواری قابل شستشو سنگین تر از کاغذ دیواری های غیر قابل شستشو است. همان طور که قبلا اشاره شده است در ولقع روکش وینیل (پی وی سی) یک لایه پلاستیکی کم ضخامت از جنس نانو می باشد که کاغذ دیواری قابل شستشو را در برابر اب مقاوم می نماید.

نحوه مرطوب شدن کاغذ دیواری قابل شستشو

دومین روش کمک کننده در نحوه تشخیص کاغذ دیواری قابل شستشو این است که قابل شستشو بودن کاغذ دیواری را می توان با کمک یک دستمال کاغذی خیس هم متوجه شد و کافی است ان را روی سطح کاغذ دیواری مورد نظر بکشید. اگر کاغذ دیواری غیر قابل شستشو باشد سریع خیس می شود اما کاغذ دیواری قابل شستشو که دارای روکش وینیل (PVC) باشد به مانند یک سطح پلاستیکی عمل می نماید و اب داخل ان نفوذ نمیکند، اما سطح  پشت کاغذ دیواری کاغذ دیواری قابل شستشو مثل سایر کاغذ دیواری ها حالت کاغذی دارد.

میزان انعطاف پذیری کاغذ دیواری قابل شستشو

در نحوه تشخیص کاغذ دیواری قابل شستشو سومین عامل مهم این است که در این نمونه‌ها وجود یک لایه پلاستیکی شفاف، انعطاف‌پذیری نسبت به نوع معمولی کاغذ دیواری می کاهد

ضخامت کاغذ دیواری قابل شستشو

بد نیست بدانیم در نحوه تشخیص کاغذ دیواری قابل شستشو دومین روش این است که به دلیل وجود روکش شفاف پلاستیکی یاد شده وزن کاغذ دیواری قابل شستشو سنگین‌تر و ضخامت انها بیشتر نیز است.

دقت به روکش وینیل (PVC) کاغذ دیواری قابل شستشو

اخرین روش مناسب در نحوه تشخیص کاغذ دیواری قابل شستشو این است که توجه نمایید که اینکه بافت اصلی کاغذ دیواری قابل شستشو از چه جنس یا متریالی درست شده باشد، چندان مهم نیست؛ ولی ان چیزی که اهمیت دارد، همان روکش اصلی است که سطح این کاغذ را پوشش داده است. در حقیقت برای کاغذ دیواری قابل شستشو مرغوب ، جنس این روکش PVC است و وزن ان بین 300 تا 450 گرم در هر متر مربع کاغذ دیواری قابل شستشو باید باشد.

سخن پایانی

با توسعه صنعت کاغذ دیواری قابل شستشو و پیشرفت تکنولوژی های به کار رفته در ان تنوعی از کاغذ دیواری ها در اختیار مصرف کننده قرار گرفته که اورا با چالش اینکه کدام یک را برگزینم و نحوه تشخیص کاغذ دیواری قابل شستشو چگونه است، مواجه نموده است در این راستا کارشناسان ما در آتیه نوین اماده ارائه انواع خدمات مشاوره به شما بابت نحوه تشخیص کاغذ دیواری قابل شستشو و ثبت سفارش خرید کاغذ دیواری قابل شستشو  با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت هستند.

0/5 (0 نظر)
اشتراک گذاری
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.