کاربر گرامی بدلیل نوسانات ارزی لطفا قبل از ثبت هرگونه سفارش با شماره های پشتیبانی فروش تماس بگیرید و از بروز بودن قیمت های محصولات اطمینان حاصل نمایید.

آتیه نوین
دسته بندی ها
جستجو

مزایا و معایب کاغذ دیواری قابل شستشو چیست؟

بهتر است که قبل از اینکه به مزایا و معایب کاغذ دیواری قابل شستشو را بپردازیم کمی به مقدمه تعریف کاغذ دیواری قابل شستشو و چگونگی بافت آن وارد بشویم.

تعریف کاغذ دیواری قابل شستشو چیست؟

کملا مشخص است که کاغذ دیواری قابل شستشو به این دلیل در مقابل آب و رطوبت مقاومت خوبی دارند که پوشش آکریلیک یا وینیل آنها همچون سدی در مقابل رطوبت مقاومت می نماید.

برای افرادی که چسباندن کاشی با چسب برایشان دشوار است کاغذ دیواری قابل شستشو جایگزین خوبی برای کاشی هستند. برای مثال استفاده از کاغذ دیواری ضد آب یا قابل شستشو در فضاهای مرطوبی چون آشپزخانه و سرویس بهداشتی مناسب است.

مزایا و معایب کاغذ دیواری قابل شستشو

مزایا و معایب کاغذ دیواری قابل شستشو

درست مانند هر دیوارپوش یا محصول دیگری مزایا و معایب کاغذ دیواری قابل شستشو هم باید مورد بررسی قرار بگیرد تا مصرف کننده بتواند با چشم باز دست به انتخاب بزنند.

فواید و مزایای کاغذ دیواری قابل شستشو کدامند؟

در این نوشته که به مزایا و معایب کاغذ دیواری قابل شستشو پرداخته شده است ابتدا به بیان نکاتی درباره فواید و مزایای کاغذ دیواری قابل شستشو پرداخته ایم . بد نیست بدانید که مزایا و معایب کاغذ دیواری قابل شستشو ریشه در ویژگی های این کاغذ دیواری ها دارد که با دانستن آنها می توان به دلیل محبوبت کاغذ دیواری قابل شستشو پی برد.

 مزایایی که سبب می شود کاغذ دیواری قابل شستشو مورد توجه مصرف کنندگان قرار بگیرد شامل موارد زیر است:

1.نظافت و شستشو کاغذ دیواری قابل شستشو آسان است

شاید از مهم ترین ویژگی و مزیت کاغذ دیواری قابل شستشو همین سهولت نظافت آنها است. در واقع برخی افراد که با وجود کاغذ دیواری قابل شستشو اشنا نیستند از استفاده از کاغذ دیواری در منزل خود صرف نظر می کنند ولی بهتر است بدانیم که قابلیت شستشو با آب و نظافت آسان کاغذ دیواری قابل شستشو امتیازی خوب و مزیت گرانبها برای کاغذ دیواری قابل شستشو به شمار می رود. مخصوصا چنانچه مایل باشید از کاغذ دیواری برای فضاهایی به مانند اشپزخانه که در معرض دود و چربی هستند، استفاده نمایید. البته به شرط ان که اصول شستن کاغذ دیواری قابل شستشو را رعایت نمایید.

2.کاغذ دیواری قابل شستشو در طرح ها و رنگهای گوناگون موجود هستند

یکی دیگر از مزیت های کاغذ دیواری قابل شستشو تنوع بالای آنها و ارائه طیف وسیعی از طرح ها و رنگها ی مناسب برای سلیقه های گوناگون است که امکان ست کردن انها  را با لوازم موجود در فضای مورد نظر فراهم می نماید. کمپانی های مختلف جهت فروش بیشتر کاغذ دیواری های قابل شستشو سخت با هم در رقابتند و این رقابت عامل وجود این تنوع می باشد.

3.مقاومت کاغذ دیواری قابل شستشو در مقابل دما و آتش سوزی

خطرات احتمالی به مانند آتش سوزی همیشه در کمین هستند پس بهتر است به دنبال جست وجوی مصالح و پوشش های ساختمانی باشیم که در مقبال انها مقاومت نشان دهد. کاغذ دیواری قابل شستشو هم از جمله اقلامی است که به دلیل وجود پوشش ضد آب در خود، در برابر اتش سوزی ایمنی خوبی دارند.

4.دوام و طول عمر زیاد در کاغذ دیواری قابل شستشو مزیت دیگر برای انها است

قطعا بعد از خرج نمودن مبالغ بیشتر برای کاغذ دیواری قابل شستشو خریداران توقع دارند که مدت طویل تری از این دیوارپوش ها در فضای منزل استفاده نمایند. جالب است بدانید که با گذشت زمان تغییر رنگ و آسیب کاغذ دیواری قابل شستشو بسیار کم می شود.

این مزیت کاغذ دیواری قابل شستشو را می توان به مزیت اول انها یعنی همان قابلیت شستشو و نظافت آنها نیز مرتبط دانست. در حقیقت بر عکس عقیده شمار زیادی از افراد کاغذ دیواری قابل شستشو به طور میانگین تقریبا 3 برابر رنگ معمولی دارای بقا و ماندگاری هستند.

5.براق بودن کاغذ دیواری قابل شستشو مزیت دیگر برای انها

یکی از موارد کمک کننده برای نحوه تشخیص کاغذ دیواری قابل شستشو این است که لایه ای از PVC که نازک و شفاف است در سطح فوقانی کاغذ دیواری قابل شستشو استفاده می گردد که این لایه موجب براق بودن و درخشان بودن سطح کاغذ دیواری می‌شود طوری که می‌تواند نور را منعکس کند؛ ولی چنانچه سطح کاغذ دیواری مات و کدر باشد، بدان معنی است که هیچ گونه لایه پلاستیکی در آن به کار نرفته است. پس می‌توان چنین ادعا کرد که انها کاغذدیواری‌هایی قابل شستشو نمی باشند.

6.مقاومت کاغذ دیواری قابل شستشو در برابر گرد و غبار

مقاومت کاغذ دیواری قابل شستشو در برابر گرد و غبار

یکی دیگر از شاخص های تشخیص کاغذ دیواری قابل شستشو، توجه نمودن به پاک شدن گرد و غبار می باشد. چنانچه سطح این گونه کاغذ دیواری را ذرات گرد و غبار قرار بپوشاند و شما ان را با کمک یک دستمال مرطوب تمیز کنید، فوری پاکیزه می گردد و جایی از آن‌ها باقی نخواهد ماند؛ در صورتی که در پروداکت غیر قابل شستشو ، با دستمال کشیدن کاغذ دیواری ذرات گرد و غبار پخش می گردد. حتی امکان دارد که کمی از گرد و غبار به درون بافت کاغذ دیواری هم وارد شود.

7.عدم جذب بو و دود توسط کاغذ دیواری قابل شستشو

یکی دیگر از متد های تشخیص کاغذ دیواری قابل شستشو توجه نمودن به بوی کاغذ دیواری می باشد. در این کاغذ دیواری به هیچ وجه بو و دود جذب نمی گردد. لایه وینیل موجود بر روی کاغذ دیواری از نفوذ بو و دود به درون بافت اصلی ان ممانعت می نماید.

معایب کاغذ دیواری قابل شستشو کدامند؟

معایب کاغذ دیواری قابل شستشو کدامند؟

در این نوشته که به مزایا و معایب کاغذ دیواری قابل شستشو پرداخته است حال نوبت به بررسی معایب کاغذ دیواری قابل شستشو می رسد. درست به مانند سایر دیوار پوش ها کاغذ دیواری قابل شستشو هم در کنار مزایای خوبشان، معایبی هم دارد. از جمله معایب کاغذ دیواری قابل شستشو که هنگام خرید کاغذ دیواری قابل شستشو باید انها را در نظر داشت موارد زیر را می توان برشمرد:

1. نصب کاغذ دیواری قابل شستشو زیرکاری خاصی می طلبد

کاغذ دیواری قابل شستشو امکان نصب روی برخی سطوح را ندارد مگر اینکه مراحلی به مانند به کار بردن کیلر سیلر اضافه شود تا برای مثال این کاغذ دیواری را روی سطوح چوبی بتوان نصب نمود.

2.جدا شدن کاغذ دیواری قابل شستشو از دیوار سخت است

هنگام خرید کاغذ دیواری توجه نمایید که ساختار مقاوم کاغذ دیواری های قابل شستشو سبب می شود که کاملا روی دیوار بچسبند. ولی زمان جدا نمودن این کاغذ دیواری ها از دیوار این ویژگی خوب نیست چون سطح دیوار را ناهموار خواهد نمود. در حقیقت استفاده از بخارشوی می تواند راهکار خوبی برای جدا نمودن راحت تر آن از دیوار باشد.

3. کاغذ دیواری قابل شستشو کمی گران است

وجود مزایای برشمرده شده کاغذ دیواری قابل شستشو موجب شده که قیمت آن نیز در قیاس با سایر انواع  دیوارپوش بیشتر شود. همچنین به این هزینه باید هزینه نصب کاغذ دیواری قابل شستشو  را هم اضافه نمایید

4.عدم سازگاری مواد استفاده شده در کاغذ دیواری قابل شستشو با محیط زیست

ماده وینیل که عامل ضد اب شدن کاغذ دیواری است عمدتا از جنس پلاستیک می باشد . که پلاستیک در محیط زیست تجزیه پذیر نیست همین عامل منفی سبب گشته که تولید کاغذ دیواری قابل شستشو در شماری از کشورها متوقف شده.

سخن پایانی

کاغذ دیواری قابل شستشو بر اساس میزان قابلیت شستشو به 3 گروه تقسیم می گردند. این 3 دسته شامل کاغذ دیواری با امکان شستشوی زیاد، میانه و کم است که هر یک هم مزایا و معایب خودشان را دارند. کارشناسان فروشگاه آتیه نوین اماده ارائه انواع خدمات مشاوره در مورد مزایا و معایب کاغذ دیواری قابل شستشو  و خرید کاغذ دیواری ضد آب به علاقمندان می باشند.

0/5 (0 نظر)
اشتراک گذاری
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.