کاربر گرامی بدلیل نوسانات ارزی لطفا قبل از ثبت هرگونه سفارش با شماره های پشتیبانی فروش تماس بگیرید و از بروز بودن قیمت های محصولات اطمینان حاصل نمایید.

آتیه نوین
دسته بندی ها
جستجو

راهنمای ست کردن کاغذ دیواری و کفپوش

در هر منزل یا اداره‌‌ای چیزی که از اهمیت زیادی برخوردار است نوع دکوراسیون و ترکیب رنگ اجزا و وسایل آن است که می‌بایست با رعایت نکاتی اصولی دست به دیزاین خانه زد. در بین اجزای یک منزل دیوار‌‌ها سهم زیادی در دکوراسیون دارند از نوع گچ‌‌‌بری آن گرفته تا رنگ و اجزای به کار رفته در آن!

به طور کلی دیوار‌‌ها در دیزاین یک اتاق نقش قابل توجهی دارند به گونه‌‌ای که هنگام ورود شما به آن اتاق اولین چیزی که توجه شما را جلب خواهد کرد، دیوار‌‌ها می‌‌باشد.

بنابراین تزیین دیوار‌‌ها و توجه بیشتر شما به آن‌‌ها باعث داشتن دکوراسیون بهتر می‌‌شود، در این بین  امروزه استفاده از کاغذ دیواری به دلیل شیکی و در عین حال مقرون به صرفه بودن، بیشتر مورد توجه همگان قرار گرفته است به طوری که اکثراً به دنبال ست کردن کاغذ دیواری با دیگر اجزای خانه خود هستند.

ما در این مقاله از سایت آتیه نوین قصد توضیح و بررسی ست کردن کاغذ دیواری و کفپوش را داریم که در ابتدا به بیان هر نوع مدل کاغذ دیواری خواهیم پرداخت تا چنانچه که قصد خرید کاغذی دیواری مثل خرید کاغذ دیواریred  را داشتید با آگاهی بیشتر اقدام نمایید.

انواع طرح کاغذ دیواری و تاثیر آن در انتخاب کفپوش

انواع طرح کاغذ دیواری و تاثیر آن در انتخاب کفپوش

دنیای طرح و مدل‌‌های کاغذ دیواری امروزه آنقدر وسیع شده است که هر کسی را هنگام خرید گیج می‌‌کند، نا‌‌گفته نماند هر روز هم مدل‌‌ها و رنگ‌‌های جدید‌‌تری به بازار می‌‌‌آیند، به طور کلی شما باید به تک تک اجزای خانه یا اتاق اداری خود ابتدا توجه کنید و سپس دست به انتخاب نوع کاغذ دیواری خود بزنید، اینگونه هم به ست کردن کاغذ دیواری و کفپوش خواهید رسید و هم به یک هارمونی زیبا و دلنشین برای فضای مورد نظر و این یعنی یک تیر و چند نشان!

همانطور که بیان شد کاغذ دیواری دارای انواع طرح‌‌ها می‌‌باشد که در دو دسته کلاسیک و مدرن تقسیم‌‌‌بندی می‌‌شوند:

_ کاغذ دیواری کلاسیک: اکثر طرح‌‌های داماس و اسلیمی

_ کاغذ دیواری مدرن: طرح‌‌های هندسی و سه بعدی، اکثر طرح‌‌های طبیعی مثل طرح چوب و طرح پوست، طرح‌‌های فانتزی

ابتدایی‌‌ترین نکته‌‌ای  که در هنگام ست کردن کاغذ دیواری و کفپوش حائز اهمیت می‌‌‌باشد، شناخت درست طرح‌‌های متنوع این محصول است تا بتوانید به راحتی دست به این اقدام بزنید.

برای شناخت بیشتر بهتر است به نکات زیر توجه فرمایید:

– انتخاب طرح کاغذ دیواری در هر اتاقی متفاوت است و نبایست از یک مدل کاغذ در همه جا استفاده کنید؛ به عنوان مثال اغلب از طرح‌‌های درشت برای فضا‌‌های بزرگی هم‌‌چون پذیرایی و سالن استفاده می‌‌کنند تا ابعاد فضایی آن را به طور متناسب نشان دهد و در مقابل از طرح‌‌های ریز کاغذ دیواری در فضا‌‌های کوچک باید استفاده کرد تا کوچکی فضا به رخ بیننده نکشد!

– اگر ساختمان مورد نظر زیاد مرتفع نیست می‌‌توانید از کاغذ دیواری با طرح راه راه با خطوط ریز و متوسط استفاده کنید تا ارتفاع سقف اتاق را به اندازه نشان دهد! توجه داشته باشید که اگر این خطوط پهن باشند نه تنها منجر به بلند به نظر رسیدن دیوار نخواهد شد بلکه آن را کم ارتفاع‌‌تر هم به نمایش می‌‌کشد.

– در هنگام ست کردن کاغذ دیواری و کفپوش به طرح مبل هم توجه کنید، به طور مثال می‌‌توانید طرح کاغذ دیواری، کوسن و کفپوش را با یکدیگر ست نمایید تا هارمونی خاصی به خانه بدهد.

– توجه داشته باشید که از طرح‌‌های شلوغ و پر‌‌کار کاغذ دیواری و کفپوش برای قسمت تی وی استفاده نکنید تا ذهن شما را خسته نکند.

– نکته قابل اهمیت دیگر استفاده از طرح‌‌های ساده در کاغذ دیواری و طرح با اندکی شلوغی برای کفپوش است یا بالعکس، بدین معنی که با ایجاد تضاد منجر به القا آرامش به بیننده شوید.

در هنگام ست کردن کاغذ دیواری و کفپوش باید به چه نکاتی توجه کرد؟!

در هنگام ست کردن کاغذ دیواری و کفپوش باید به چه نکاتی توجه کرد؟!

نکته کلی این قسمت این است که برای ست کردن دو جز کاغذ دیواری و کفپوش بهتر است به تضاد و تفاوت رنگ‌‌های به کار رفته توجه کنید، مثلا اگر کفپوش طرح و رنگ خنثی دارد بهتر است کاغذ دیواری طرح و رنگ خاص و چشم‌‌‌گیری داشته باشد یا بالعکس!

بنابراین حال که با انواع مختلف طرح‌‌های کاغذ دیواری آشنا شده‌‌اید و دانستید که در هنگام ست کردن باید به چه نکاتی نسبت به فضای خود توجه داشته باشید به بررسی و تشریح نکات قابل توجه در حین ست کردن کاغذ دیواری و کفپوش می‌‌پردازیم تا دو جز اصلی یک خانه که دیوار‌‌ها و کف آن است با دیزاینی زیبای چشم همگان را به خود جلب کند.

این نکات عبارت‌‌اند از:

– توجه به ابعاد اتاق مورد نظر:

به طور کلی هر کسی دوست دارد که خانه‌‌اش متناسب نشان داده شود، به همین خاطر برای فضا‌‌های بزرگ از رنگ کفپوش تیره و برای فضا‌‌های کوچک از رنگ کفپوش روشن هم‌‌‌چون کرم و بژ استفاده کنید تا فضای خانه متناسب به نظر آید!

همانطور هم که پیش‌‌تر گفتیم کاغذ دیواری با طرح‌‌های درشت برای فضا‌‌های بزرگ و طرح ریز برای فضا‌‌های کوچک به کار گرفته می‌‌شود. پس این دو نکته را در هنگام ست کردن کاغذ دیواری و کفپوش همیشه لحاظ کنید.

– میزان نور اتاق:

میزان نور اتاق در انتخاب کفپوش و کاغذ دیواری از اهمیت بالایی برخوردار است به عنوان مثال چنانچه که در فضایی با نور زیاد قصد استفاده از کفپوش دارید، می‌‌توانید از رنگ‌‌های تیره استفاده کنید یا بالعکس! این امر با ایجاد تضاد موجب جذابیت بیشتر فضا می‌‌شود.

البته توجه کنید که در اتاق‌‌هایی که از نور مصنوعی استفاده می‌‌کنند، سعی از کفپوش‌‌ها و کاغذ دیواری‌‌های روشن استفاده کنید تا سر‌‌زندگی و درخشندگی بیشتری به فضا هدیه دهد.

– میزان انرژی و احساس فضا:

برای ست کردن کاغذ دیواری و کفپوش به هدف و سلیقه خود نگاه کنید که به دنبال ایجاد چه نوع فضایی هستید!

چنانچه خواهان فضایی شاد و آفتابی هستید از رنگ‌‌هایی زنده و تناژ زرد رنگ استفاده کنید یا اگر به ایجاد فضا‌‌های آرام مشتاق هستید، می‌‌توانید از رنگ‌‌های طوسی و کرم به کار ببرید.

گفته می‌‌شود اکثر افرادی که عاشق فضا‌‌های کلاسیک و شیک هستند از رنگ‌‌های تیره هم‌‌چون مشکی و ماهاگونی در ست کردن کاغذ دیواری و کفپوش استفاده می‌‌کنند.

کلام آخر

با توجه به مطالب نگاشته شده دانستید که در هنگام ست کردن کاغذ دیواری و کفپوش فقط توجه به رنگ این دو جزء کار درستی نیست و به دیگر اجزا هم‌‌چون طرح و رنگ مبلمان و پرده‌‌ها و … هم باید توجه داشت تا بتوانید به یک دکوراسیون عالی برسید.

چنانچه شما عزیزان قصد خرید کاغذ دیواری را دارید می‌‌توانید از سایت آتیه نوین اقدام به ثبت سفارش کنید. نا‌‌گفته نماند که این مجموعه با داشتن کارشناسان مجرب همه روزه پاسخگوی تمامی سوالات شما در این باب خواهند بود و برای مشاوره کافیست با شماره‌‌هایی که در زیر درج شده تماس حاصل فرمایید.

0/5 (0 نظر)
اشتراک گذاری
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *