کاربر گرامی بدلیل نوسانات ارزی لطفا قبل از ثبت هرگونه سفارش با شماره های پشتیبانی فروش تماس بگیرید و از بروز بودن قیمت های محصولات اطمینان حاصل نمایید.

آتیه نوین
دسته بندی ها
جستجو

خرید کاغذ دیواری ضد آب و نکات آن

با خرید کاغذ دیواری ضد آب شما به یکی از مناسب ترین و پرکاربردترین شکل دیوارپوش دست خواهید یافت که تا کنون برای تزئین منازل مسکونی، ادارات و اماکن تجاری گزینه ای خوب به حساب می امده است. می دانیم که کاغذ دیواری ها مزایا و معایب منحصر به فردی دارند و کمک با توسعه فناوری و تکنولوژی سعی شده که مزایای انها بیشتر و از معایب ان ها کاسته شود. امروزه کاغذ دیواری های مختلف با قابلیت‌های جدید و متفاوت در بازار عرضه شده‌اند که کاغذ دیواری ضد آب یکی از این انواع جذاب و پرطرفدار است.

کاغذ دیواری ضد آب چیست؟

کاغذ دیواری ضد آب چیست؟

با توجه به نام کاغذ دیواری ضد آب مشخص می گردد که این گونه از کاغذ ضد آب است. کاغذ دیواری ضد آب در حقیقت محصولی تازه از کاغذ دیواری است که به علت مقاومت ان به نفوذ آب می توان از آن در فضاهای مرطوب منزل مثل سرویس بهداشتی و حمام استفاده نمود. همان طور که می داندید شمار کثیری از افراد مایل هستد که از طرح‌های زیبا و جذاب کاغذ دیواری در حمام و سرویس بهداشتی منزل خود بهره ببرند. و این روزها با خرید کاغذ دیواری ضد آب این خواسته افراد هنر دوست محقق شده است. بد نیست بدانید که با خرید کاغذ دیواری قابل شستشو نیز یکی از انواع کاغذ دیواری ضد آب را تهیه می نمایید اما خوب درجه ضد اب بودن بسته به موادی که در کاغذ دیواری به کار رفته است فرق دارد که بر همین اساس قیمیت کاغذ دیواری ضد آب هم کم و زیاد خواهد شد.

وینیل نام ماده‌ای که سبب می گردد تا کاغذ دیواری معمولی به کاغذ دیواری ضد آب تبدیل گردد و قابلیت شستشوی کاغذ دیواری را بسیار بالا می‌برد . وینیل در حقیقت نوعی پلاستیک است که عامل استحکام کلی کاغذ دیواری و ایجاد قابلیت ضد اب شدن در ان است . همچنین دوام و طول عمر در کاغذ دیواری ضد اب بخاطر وجود آن افزایش می‌یابد.

بد نیست بدانید که وینیل ساخته شده از ترکیب اتیلن و کلر است که برعکس دیگر پلاستیک‌ها در طبیعت قابلیت بازیافت دارد. بد نیست بدانید که میزان قابلیت شستشوی کاغذ دیواری‌های ضد اب اغلب با علایم گوناگونی بر روی آن ها مشخص می گردد و شدت مقاومت آن‌ها را در مقابل آب نشان می‌دهد.

مزایای خرید کاغذ دیواری ضد آب

مزایای خرید کاغذ دیواری ضد آب

در توضیح شماری از مزایای بسیار زیادی کاغذ دیواری ضد آب  باید به موارد زیر اشاره نمود:

  • امکان استفاده از این کاغذ دیواری‌ها در حمام و سرویس بهداشتی و دیگر فضاهای مرطوب موجود در منازل یا اماکن اداری و تجاری از قابلیت های مهم انها است.
  • همچنین ضد اب بودن این کاغذ دیواری سبب سهولت نظافت انها می شود.
  • مقاومت داشتن کاغذ دیواری‌های ضد آب در برابر تابش نور خورشید مزیت دیگری برای انها است که به سبب ان تغییر رنگ کمی خواهند داشت.
  • قیمت مناسب کاغذ دیواری‌های ضد آب در برابر دوام بالایی که دارند ارزش زیادی برای انها اورده است.

علت تفاوت قیمت کاغذ دیواری ضد آب در هنگام خرید آن چیست؟

اولا توجه کنید که به خاطر ویژگی های مثبتی که برای این نوع کاغذ دیواری بر شمردیم منطقی است که قیمت کاغذ دیواری ضد آب در مقایسه با کاغذ دیواری های معمولی مقداری گرانتر باشد.

بد نیست بدانیم که در حقیقت  فرق قیمت انواع کاغذ دیواری‌های ضد آب به دلیل کاربرد مواد گوناگونی است که در ساختار آن‌ها به کار رفته است تا آن‌ها به کاغذهای دیواری ضد آب مبدل گردند.

نحوه محاسبه قیمت کاغذ دیواری ضد آب

نحوه محاسبه قیمت کاغذ دیواری ضد آب

 در حقیقت به دست اوردن قیمت کاغذ دیواری ضد آب به فاکتورهای مختلفی وابسته است. در هنگام خرید کاغذ دیواری ضد آب باید در نظر داشته باشید که قیمت کاغذ دیواری ضد آب به شکل رولی محاسبه می گردد. دقت داشته باشید هر رول کاغذ دیواری اغلب طولی معادل 10 تا 15 متر دارد و با عرض  انها به میزان ۵۰ سانتی متر تا 1 متر می تواند باشد. در اخر بر پایه میزان مساحت خریداری شده قادر خواهید بو تا قیمت کاغذ دیواری ضد آب را برای مکان مورد نظر محاسبه کنید.

چه عواملی بر قیمت کاغذ دیواری ضد آب تاثیر دارد؟

علاوه بر میزان متراژ مورد نیاز از کاغذ دیواری ضد آب فاکتورهای دیگری که بر قیمت کاغذ دیواری ضد آب تاثیر دارد که باید در هنگام خرید کاغذ دیواری ضد آب به انها توجه شود مثلا مواردی به مانند نوع جنس کاغذ دیواری ضد اب، برند و شهرت علامت تجاری، نوع کشور سازنده، و در پایان نوع طرح کاغذ دیواری ضد آب از عوامل دیگری هستند که بر قیمت کاغذ دیواری ضد اب تاثیر خواهند داشت. بد نیست بدانید که در میان سازندگان کاغذ دیواری، قیمت تمام شده مارکهای ایتالیایی، بیشتراز دیگر برند ها هستند. ولی نوع ایرانی کاغذ دیواری های ضد اب مقرون به صرفه تر می باشند.

انواع کاغذ دیواری ضد آب کدامند؟

انواع کاغذ دیواری ضد آب کدامند؟

در واقع جنس کاغذ دیواری ضد آب رابطه مستقیمی با قیمت خواهد داشت.‎ این محصول دارای 2 لایه است که جنس لایه پایینی کاغذی بوده  ولی جنس لایه بالایی از وینیل، فایبر گلاس یا پی وی سی (pvc) است. اگر تصمیم به خرید کاغذ دیواری ضد آب دارید بد نیست بدانیم که کاغذ دیواری ضد آب به دسته های مختلفی تقسیم شده که شامل موارد زیر است:

کاغذ دیواری ضد آب وینیل:

در کاغذ دیواری ضد آب وینیل لایه فوقانی از جنس پلاستیک ساخته شده که سبب شده این کاغذ دیواری مقاومت بالایی در برابر تابش نور آفتاب و آتش از خود نشان بدهد. به لحاظ قیمت کاغذ دیواری ضد آب وینیل خیلی مقرون به صرفه می باشد.

عمر مفید کاغذ دیواری ضد آب وینیل حدود سال۱۰ تا ۲۰ سال می باشد. این کاغذ دیواری مانع تنفس دیوار می شود چون کاملا دیوار را کاور کرده است بنابراین امکان ایجاد گازهای سمی در اتاقی که از این کاغذ استفاده شده زیاد می باشد . پس حتما قصد در فضاهای بسته تهویه مناسب محل را تامین نمایید.

کاغذ دیواری ضد آب فایبر گلاس:

جنس کاغذ دیواری ضد آب فایبر گلاس از الیاف شیشه ای که با یکدیگر پیوند خورده و در هم تنیده شده است که در اخر یک سطح ضد آب کم ضخامت ایجاد می نمایند. به دلیل انکه در تولید این کاغذ دیواری از مواد غیرسمی و ارگانیک چون کوارتز استفاده می گردد، آن ها را محصولات سبز و طبیعت دوست هم می نامند.

کاغذ دیواری ضد آب فایبر گلاس از خود مقاومت بالایی در برابر نفوذ رطوبت و حرارت نشان می دهد و به علت داشتن قطر زیاد می توان از ان برای پوشش ترک های دیواراستفاده نمود. بد نیست بددانیم که به لحاظ هزینه، قیمت کاغذ دیواری ضد آب فایبر گلاس از سایر انواع  این محصول بیشتر می باشد.

کاغذ دیواری ضد آب پی وی سی (pvc):

کاغذ دیواری ضد آب پی وی سی از لایه ای از جنس کاغذی تشکیل شده که در کنار روکشی از پی وی سی ساختار این کاغذ را کامل می نماید .در نظر داشته باشید که روکش وینیل در کاغذ دیواری ضد آب پی وی سی (pvc) در سطح پشتی کاغذ دیواری درج شده و این امر سبب می‌شود که کاغذ دیواری از دیوار به راحتی جدا گردد.

کاغذ دیواری ضد آب پی وی سی بافت تقریبا کلفتی دارد و در مقابل نفوذ رطوبت، شستشوی اصولی  و حرارت مقاوم زیادی دارد. به علت دارا بودن روکش های ضد خش و قوی، در حمام و آشپزخانه قابل استفاده می باشد. بخاطر داشته باشید که چون پی وی سی هم از خود مقداری گازهای سمی نشر می دهد، این نوع کاغذ دیواری بعتر است در اتاق افرادی بیماری تنفسی دارند به کار نرود.

خرید کاغذ دیواری ضد آب ارزان

خرید کاغذ دیواری ضد آب ارزان

یکی از راه های خرید کاغذ دیواری ضد آب ارزان انتخاب درست آن است که تنها 1 بار هزینه کنید تا دوباره کاری نشود پس، برای دست زدن به انتخابی مناسب، اول مشخص کنید که قصد استفاده از کاغذ دیواری ضد آب را برای چه مکانی و بر روی کدام دیوار دارید. اگر دیوار مورد نظر به نوعی ناهموار است مناسب تر ان است که از کاغذ دیواری ضد آب فایبر گلاس بهره ببرید.

اما چنانچه ضد حریق و ضد آب بودن کاغذ دیواری برای شما اهمیت دارد، مواردی مثل پی وی سی، وینیل و فایبرگلاس برای انتخاب گزینه هایی خوب هستند. در واقع وجود تنوع  در قیمتی در بازار کاغذ دیواری ضد آب کمک می کند تا شما قادر باشید متناسب با بودجه خود به راحتی گزینه مناسب با بودجه تان را بیابید.

سخن پایانی

تنوع زیادی برای کاغذ دیواری ضد آب در بازار وجود دارد که مطابق با هر سلیقه ای و آب و هوایی امکان انتخاب را هنگام خرید کاغذ دیواری ضد آب به شما می دهند. اگاهی از نوع کاربرد کاغذهای دیواری و ست کردن انها با وسایل منزل، همچنین آگاهی از نحوه تشخیص کاغذ دیواری قابل شستشو و…از فاکتورهای مهمی هستند که موقع خرید باید به آن ها دقت کرد. همچنین شما با خرید اینترنتی کاغذ دیواری ضد آب می‌توانید در وقت گرانبهای خود صرفه جویی نمایید. برای هر گونه تحیق در مورد خرید کاغذ دیواری ضد آب و ثبت سفارش آن کارشناسان آتیه نوین اماده ارائه خدمات به علاقمندان می باشند.

0/5 (0 نظر)
اشتراک گذاری
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.