کاربر گرامی بدلیل نوسانات ارزی لطفا قبل از ثبت هرگونه سفارش با شماره های پشتیبانی فروش تماس بگیرید و از بروز بودن قیمت های محصولات اطمینان حاصل نمایید.

آتیه نوین
دسته بندی ها
جستجو

برای هرخانه چند تعداد رول کاغذ دیواری نیاز است؟

کاغذ دیواری به عنوان یک نوع پوشش مدرن برای دیوارها، نسبت به انواع رنگ‌های اکریلیک و رنگ روغن مزایا و معایبی دارد. بسیاری از افراد به خاطر این مزایا، کاغذ را برگزیده و همچنین به دلیل طرح‌دار و زیبا بودن مایل به استفاده از آن‌ها در خانه هستند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که تصمیم به خرید کاغذ دیواری دارید، خواندن این متن را از دست ندهید. در این مقاله آتیه نوین به دو سوال مهم درباره رول کاغذ پاسخ داده می‌شود: هر رول کاغذ دیواری چند متر است؟ و برای هر خانه به چه تعداد رول کاغذ نیاز داریم؟ با پاسخ این سوالات تا حدودی می توان قیمت کاغذ دیواری مورد نیاز را به دست بیاوریم.

نصب کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری

مثل هر کار دیگری، نصب کاغذ نیازمند آماده‌سازی بستر است. در این‌جا مهم‌ترین بخش آماده‌سازی و زیرسازی دیوار، شامل پر کردن سوراخ‌های دیوار و رفع برآمدگی و یا خراش‌های سطحی آن است. برای نصب بهتر کاغذ، جنس دیوار اهمیت دارد. برای این‌کار دیوارهای گچی بهتر از دیوارهای سیمانی، چوبی و آجری هستند و در واقع برای نصب کاغذ آماده‌تر هستند. برای نصب کاغذ دیواری در محیط‌های مرطوب نظیر حمام، باید دیوارها خشک باشند. در غیر این صورت چسبندگی صاف و یک‌دست کاغذ روی دیوارها با مشکل روبرو می‌شود.

متراژ رول کاغذ دیواری چند متر است؟

برای محاسبه مقدار رول کاغذ دیواری مورد نیاز به صورت صحیح اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهند داد تا قادر باشید با کمک آن هزینه کاغذ دیواری را محاسبه نمایید. ابتدا لازم است بدانید که کاغذ به شکل رول تولید می‌شود که هر‌کدام از این رول‌ها در اندازه‌های متفاوتی وجود دارند. رول‌های کاغذ دیواری در سه سایز مشخص به شرح زیر طراحی و تولید شده و وارد بازار می شوند:

رول‌هایی با عرض ۵٣ سانتی‌متر در طول ١۰ متر

رول‌هایی با عرض ٧۰ سانتی‌متر در طول ١۰ متر

رول‌هایی با عرض ١۰۶ سانتی‌متر در طول ١۵ متر

شاید تصور کنید متراژ رول کاغذ دیواری چندان مهم نمی‌باشد و هنگام خرید از فروشنده کمک خواهید گرفت، اما دانستن این اندازه‌ها کمک بسیاری در صرفه جویی هزینه‌ها خواهد داشت. به عنوان مثال با رول‌هایی با عرض 106 متر و طول 15 متر می‌توان فضای بیشتری را با هزینه نسبتاً کمتری پوشاند.

اندازه گیری اولیه برای محاسبه تعداد رول‌های کاغذ دیواری

برای محاسبه لازم است ابتدا طول دیوار (ارتفاع) اندازه‌گیری شود. در اندازه‌گیری ارتفاع دیوار، ابعاد سقف کاذب و قرنیزها محاسبه نمی‌شود. تمام دیوارهایی که نیاز است کاغذ دیواری شوند یک‌جا اندازه‌گیری شده و با هم جمع می‌شوند. برای دقیق‌تر شدن اندازه‌گیری، می‌توانید دیوارهایی که در و پنجره دارند را از متراژ کل کم کنید.

نحوه محاسبه تعداد رول کاغذ دیواری مورد نیاز برای منزل

به طور کلی و با توجه به مطالب بالا، با اندازه‌گیری ابعاد دیوارها می‌توان به راحتی مقدار رول کاغذ دیواری مورد نیاز را پیدا کرد. البته باید توجه نمود که همیشه به اندازه یک یا دو رول کاغذ بیشتر تهیه گردد تا در صورت بروز  هرگونه مشکل برای کاغذ دیواری، یک رول جایگزین در دسترس باشد.

کاغذ دیواری با ابعاد ۵۳ سانتی‌متر و طول ۱۰ متر

برای محاسبه چنین کاغذ دیواری اگر ارتفاع دیوار خانه‌ از پایین ترین نقطه، چسبیده به کف زمین تا بالاترین نقطه چسبیده به سقف، کمتر از ۲۴۵ سانتی‌متر باشد، از این فرمول برای محاسبه استفاده نمایید: طول دیوار (به سانتی‌متر) تقسیم بر عدد ۲۱۲. این عدد بدست آمده تعداد رول‌های مورد نیاز کاغذ دیواری ۵۳ سانتی‌متری است. اما اگر ارتفاع دیوار خانه شما بیشتر از ۲۴۵ سانتی‌متر باشد، باید از این فرمول برای به‌دست‌آوردن تعداد رول مورد نیاز استفاده نمایید: طول دیوار (به سانتی‌متر) تقسیم بر عدد ۱۵۳. عدد به‌دست آمده از این فرمول هم تعداد رول مورد نیاز شما خواهد بود.

کاغذ دیواری با ابعاد ۷۰ سانتی‌متر و طول ۱۰ متر

اگر ارتفاع دیوار کمتر از ۲۴۵ سانتی‌متر باشد، باید طول دیوار (به سانتی‌متر) را تقسیم بر عدد ۲۸۰ کرد. نتیجه تعداد رول‌ کاغذ دیواری مورد نیاز شما خواهد بود. اگر ارتفاع دیوار بیشتر از ۲۴۵ باشد، طول دیوار تقسیم بر عدد ۲۱۰ خواهد شد. عدد بدست آمده نشان‌دهنده تعداد رول مورد نیاز برای کاغذ دیواری ۷۰ سانتی‌متری است.

محاسبه تعداد رول کاغذ دیواری مورد نیاز برای منزل با روش دیگر

محاسبه تعداد رول کاغذ دیواری مورد نیاز برای منزل با روش دیگر

 

در روش دیگری که شاید کمی ساده‌تر هم باشد، نیاز به دانستن طول دیوار خانه‌تان دارید. در این روش چنان‌چه کاغذ دیواری با عرض ۵۳ سانتی‌متر را انتخاب کرده‌اید، باید طول دیوار خود را بر عدد ۱٫۵ تقسیم نمایید. چنان‌چه عرض کاغذ انتخابی شما ۷۰ سانتی‌متر باشد، باید طول دیوارتان را به ۲٫۱ تقسیم کنید. در صورتی‌که عرض کاغذ دیواری ۱٫۶ سانتی‌متر باشد، طول دیوار تان را تقسیم بر عدد ۵٫۳ کنید تا تعداد رول مورد نیازتان بدست آید. برای مثال اگر یک دیوار با طول ۴ متر داشته باشید و عرض کاغذ دیواری‌تان نیز ۵۳ سانتی‌متر باشد، باید عدد ۴ را بر ۱٫۵ تقسیم نمایید. حاصل این تقسیم عدد ۲٫۶۶ خواهد بود. بنابراین برای این دیوار تعداد ۳ رول کاغذ دیواری نیاز خواهید داشت.

نحوه دیگر فرمول محاسبه تعداد رول کاغذ دیواری به صورت فوری

  1. در یک محاسبه سر انگشتی و فوری به‌طور متوسط هر کاغذ نیم متر در ده متر تقریبا می‌تواند 1.59 متر از طول دیوار را پوشش دهد. البته در صورتی‌که دیوارها در ابعاد استاندارد 2.40 تا 3 متر باشند. به طور مثال اگر بخواهیم مقدار رول را محاسبه کنیم، یک دیوار به طول 6 متر نیاز به 4 رول کاغذ دیواری دارد .
  2. رول کاغذ دیواریعرض 70 سانتیمتر در طول10 متر می‌تواند تقریبا 2.10متر از طول دیوار را پوشش دهد. البته همه این محاسبات مربوط به دیوارهایی با ابعاد استاندارد می‌باشد. برای نمونه دیواری به طول 4 متر نیاز به 2رول کاغذ دیواری دارد.
  3. اگر هر رول کاغذ دیواری به عرض یک متر در ده متر باشد، این اندازه کاغذ می تواند 3متر از طول دیوار را پوشش دهد، که به فرض مثال دیواری با طول 6 متر، به 2 رول کاغذ نیاز دارد .
  4. هر رول کاغذ دیواری که به عرض 106 سانتیمتر در 15متر است، خواهد توانست 5.30 متر طول دیوار را پوشش‌دهد؛ یعنی دیواری به طول 10متر نیاز به 2 رول کاغذ دیواری دارد.
  5. نکته : زمانی که اعداد به دست آمده برای مقدار رول کاغذ مورد نیاز به شکل اعشار هستند، بهتر است عدد را رو به بالا گرد کرده و یا به عبارتی آن را رند کرد.

سخن آخر

شما همراهان گرامی می‌توانید قبل از خرید کاغذ دیواری با استفاده از اطلاعات فوق، مقدار رول کاغذ دیواری مورد نیاز را تشخیص داده و قیمت کلی کار را محاسبه نمایید. این محاسبه باعث می‌شود، در نصب و خرید کاغذ دیواری مثلا کاغذ دیواری red (که یک کاغذ دیواری خارجی است) از یک طاقه کاغذ یک‌دست استفاده نمایید. یک‌دست بودن کاغذ دیواری موجب می‌شود نتیجه نهایی کار هم زیباتر به نظر بر‌سد و هم احتمال کنده شدن آن‌ را کاهش می‌دهد. از این‌که در مطالعه این مقاله همراه ما بودید از شما کمال تشکر را داریم و امیدواریم با این مقاله به سوالات شما درباره خرید کاغذ دیواری پاسخ کامل و مناسبی داده باشیم.

0/5 (0 نظر)
اشتراک گذاری
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.